Přeskočit na obsah

3D tisk

K tisku používáme technologii FFF (někdy taky označovanou jako FDM). Tato technologie funguje tak, že z rozžhavené trysky vytlačuje filament. Tryska nanáší roztavený filament na podložku po pojednotlivých vrstvách. Ty po vychladnutí tvoří jednotný pevný objekt.


Výška vrstvy

Výška vrstvy je jeden ze základních parametrů pro 3D tisk. V případě, že je potřeba kvalitní tisk, na kterém nebudou skoro vůbec, nebo co nejméně vidět jednotlivé vrstvy, je nutné nastavit menší výšku. Tisk se tím prodlouží, ale o to bude kvalitnější. Pokud ale výtisk nemusí být na dotek hladký, je možné výšku zvýšit a tím čas zkrátit.


Výplň

U výplně výrobku je potřeba zjistit k čemu se výrobek bude používat. Je mnoho druhů výplní a každá má své klady a zápory. Podle druhu a hustoty výplně se pak odvíjí pevnost výrobku.


Materiál

K tisku je možné použít mnoho druhů materiálů. Nejzákladnějším druhem je PLA. Tento materiál je jednoduchý na tisk a má základní odolnost. Dále je možnost tisku z PETG, ABS, FLEX. Po domluvě je možné i z jiných materiálů. 


V případě zájmu o 3D tisk nás kontaktujte na
E-mail: 3d-tisk@store-bh.com
Tel: 732 194 799
Vše zkonzultujeme a navrhneme cenu.